חפש

גן ילדים - מעל 5 ילדים, משפחתון - עד 5 ילדים
ליד

לדוגמא: מעפילי אגוז 6 רחובותחיפוש מתקדם
גישה - שיטה מונטסורי
הקדמה
 
אנו מבחינים בשיטות הוראה מגוונות בגני הילדים, לכל שיטה ישנה תפישת עולם משלה בנושא חינוכו של הילד הרך בשנותיו הראשונות בתוך מסגרת גן הילדים שבו הוא נמצא. ישנן שלוש שיטות עיקריות והן:
 

 שיטת מונטסורי.
 
 
 
שיטת מונטסורי
 
שיטה זו נקראת על שמה של מריה מונטסורי שנולדה באיטליה וחיה בשנים 1870-1952. היא היתה רופאה, פסיכיאטרים, אנתרופולוגית ואשת חינוך.
 
ע"פ תפישתה כל ילד נולד עם פוטנציאל מיוחד שייש צורך להגשים אותו.
 
 
 
בשיטת מונטסורי ישנם שלושה רעיונות מרכזיים והם:
 
 הילד

 הסביבה
 
 והגננת.
 
 
 
הילד
חייו של הילד ע"פ מונטסורי הם רצף התפתחותי כאשר כל שלב מתבסס על השלב הקודם לו. המבוגרים צריכים לכבד את הילדים, ולהבין שהם שונים מהם ולתת להם את הסביבה שלה הם זקוקים כדי להתפתח.
 
לילד יש כוחות בריאה גדולים שבעזרתם הוא בונה את אישיותו. הוא שואף לשליטה פיזית רגשית ומנטאלית בעצמו ובסביבה שלו.
 
לילד יש יכולת ספיגה של התרבות בסביבתו יש לו "מוח-ספוג" יש לו יכולת להטמיע אץ מרכיבי התרבות באופן עצמאי וספונטאני.
 
 
 
הסביבה מוכנה
 
הילד לומד באופן טבעי מהסביבה שבה הוא חי כדי לפתח למידה זו על המחנכת לדאוג לסביבה אסטתית ועשירה בין בריהוט מתאים, אביזרי לימוד, משחקים וכו' שיהיו מסודרים ובהישג יד לשימושו של הילד.
 
יש לדאוג לכך שהילד יהנה לשהות סביבתו הלימודית.
קירות צבועים בצבעים בהירים, מקושטים בתמונות יפות, ריהוט נוח, וכו' כדי שתשרור אוירה ביתית ויהיה נעים לעבוד ולשחק. אביזרי הלימוד יהיו מתוכננים כך שהילד יוכל ללמוד בצורה עצמאית, האביזרים יהיו ברמות קושי שונות כך שהילד יתקדם מפעילות לפעילות בצורה סדירה.
 
 
 
הגננת
 
ע"פ מונטסורי הגננת צריכה להיות מדריכה  ולא מורה.
 
הילד הוא המרכז בגן ולא הגננת.
תפקידה של הגננת הוא להכין סביבה לימודית מתאימה לעקוב אחר פעילותם שלה ילדים בגן, לעזור לילדים המתקשים להדריך אותםלהעמיד בפניהם אתגרים חדשים בהדרגה, הגננת צריכה לתת לילדכם מרחבפעולה ולא להפריע להם בזמן הפעילות, היא צריכה להיות ערה לצרכי הילדים לכבד אותם, ולהתחשב בקצב התפתחותם.
הגננת צריכה להדריך את הילדים להיהפך ללומדים עצמאיים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


גני ילדים | גני ילדים לפי ערים | גני ילדים לפי שכונות | ספקים | הגננת – פורטל גני ילדים בישראל | Created by: Pixiesoft & Raz Marketing